Графічна мова використовує візуальні блоки, які можуть виконувати певні функції. Наприклад: Блок “Повторювати кілька разів” або блок “йти якийсь кількість кроків” … Такий підхід ґрунтується на перетягуванні і правильному з’єднанні таких блоків. В результаті виконання своїх функцій блоки можуть задавати алгоритм дій герою.
Популярні дитячі мови – це Blockly або Scratch.

Чому в нашій школі перший ступінь навчання для дітей – Scratch?

Scratch – це візуальний редактор програмування для дітей. У даній програмі діти можу зрозуміти основи програмування в ігровому інтерактивному вигляді. У цьому дитячому мові програмування приховані поняття, які можуть бути серйозно використані при навчанні професійному програмування.

Аналогом даної програми є портал для навчання основам програмування
Code.org Портал допомагає освоїти переви кроки до алгоритмів і функцій.

Візуальний редактор дає швидкий видимий результат, що безумовно дуже важливо для дітей віком від 6 до 8 років.

Що ж щодо текстового программірованія.Текстовий – використовує написані (введені) алгоритми. Приклад текстових редакторів: Python і JavaScript, які є «реальними» мовами програмування і використовуються професійними розробниками програмного забезпечення.

Чому ми на третьому щаблі даємо JavaScript?

JavaScript многопарадігменний мову. Дана мова практичний універсальний. У нього багато особливостей які дають можливість придумати безліч варіантів вирішення складних завдань. JavaScript може виконуватися в браузері, тому це можливо без установки додаткових програм виконувати завдання.

Однією з причин використання в нашому підході JavaScript як третього ступеня навчання то, що він дає швидкий візуальний результат.

Що стосується другого ступеня – HTML / CSS?

HTML/CSS – дає загальне розуміння створення веб-сторінок. І тут веб-сторінка – ідеальне полотно для експериментів в програмуванні. Великим плюсом є зрозуміле для дітей формування зовнішнього вигляду об’єкта. Немає прив’язки до координат. Це і є проміжна ланка. Від блоків до функцій.

Навчання дітей програмуванню: від візуального до текстового.

You May Also Like