Оооо, математика))
У школі я не була відмінницею. Все якраз навпаки. Я була страшною троішніцей)
Перше моє повноцінне знайомство з цією неймовірною наукою відбулося в 7м класі. Було воно не дуже приємним: Я розплакалася біля дошки, не змогла вирішити жодного прикладу і вчитель дав мені в повній мірі “насолодитися” повним провалом) Жах, фіаско … Звичайно після усвідомлення мого рівня, я попросила маму оплачувати додаткові заняття з викладачем . АЛЕ … Грошей не б ило … Мені відмовили … Мамина фраза: “Допомогти я тобі не можу. Сама все забула. Розбирайся … Подумай більше” приземлила мене))
І тоді почався новий мій шлях – шлях розуміння.
Я почала розбиратися, сиділа ночами з настільною лампою, ні раз засинала за столом … Чи допомогло мені це? НІ)
Я не розуміла логіки вирішення завдань, мені не було зрозуміло чому наступний крок у вирішенні саме такий, а не інший. Ось саме тоді я почала придумувати свої алгоритми і їх записувати. Я не вирішувала захлинаючись все підряд, немає. Я почала писати алгоритми рішення. Будь-яке завдання можна вирішити знаючи які питання собі задавати.
Наприклад: вирішити рівняння. Ось мій дитячий алгоритм:
1. Якщо приклад великий – спростити. Як? Відповісти на питання:
1.1 Це формула? – якщо так – спрощувати (згорнути або розгорнути) формулу. Якщо немає – наступне питання: Можна загальне винести за дужки? …..
Ось приблизно такі алгоритми я писала і там було не менше 10 пунктів. На контрольні завжди брала з собою такі “помогалочкі” і ніхто не був проти. Згодом завдання ставали складніше, а алгоритми навпаки оптимізовано … Цей підхід не тільки допоміг мені розібратися в математиці, але і навчив структурувати свій час. Знаючи алгоритм я могла вирішити будь-яку життєву задачу. Спасибі Марія Іванівна за хороший життєвий урок. Якби не те фіаско, хто знає …
Зараз я – викладач з математики, готую дітей до ДПА та ЗНО. І всіх дітей вчу писати подібні “помагалочкі”. Кожен для себе вибирає, яка вона буде. У кожного свій алгоритм вирішення життєвих завдань …

Дуже прошу не змушуйте дітей заучувати, вчіть їх знаходити свій шлях …

Оооо, Математика

You May Also Like